Kodeks pielgrzymki rowerowej Drukuj Email

Kodeks pielgrzymkowy

 • Przed Pielgrzymką konieczny jest (minimum) dwumiesięczny trening. Dla miejscowych uczestników będzie przeprowadzany sprawdzian. Zamiejscowi sami są odpowiedzialni za właściwą kondycję.

 • Nie dopuszcza się do jazdy uczestnika, który nie będzie miał kasku rowerowego. Zabrania się także zdejmowania go w trakcie jazdy.

 • Posiłki będą wydawane na postojach (przeważnie w plenerze). Konieczne jest zabranie ze sobą podstawowych przyborów umożliwiających spożywanie posiłku tj. menażki (miski), kubka, widelca i łyżki. Radzimy unikać przedmiotów łatwo tłukących się.

 • Pielgrzym musi być zaopatrzony w ubiór na każdą pogodę. W czasie pochmurnych dni radzimy wozić ubranie przeciwdeszczowe przy sobie. Uczulamy niedoświadczonych kolarzy aby położyli nacisk na dobranie odpowiedniego ubrania – otarcia, rany bardzo utrudniają jazdę.

 • Osoby przyjmujące jakiekolwiek leki zobowiązane są do wzięcia ich ze sobą. Postarajmy się także zabezpieczyć od nieoczekiwanych zdarzeń tj. bóle głowy rany i otarcia. Każdy powinien mieć podstawowe medykamenty. Częstym problemem występującym w czasie jazdy są poparzenia słoneczne i spieczone wargi. Proponujemy zabezpieczyć się również przed tymi problemami.

 • Nie dopuszcza się jazdy uczestników bez koszulek i z podwiniętymi nogawkami spodenek.

 • Noclegi organizowane są w hotelach, noclegowniach, szkołach i internatach. Nie zawsze jest możliwość spania na łóżkach. Każdy uczestnik musi koniecznie być zaopatrzony w śpiwór i karimatę, a osoby uczące się, nie pracujące, płacące wcześniej ustaloną cenę zniżkową, muszą posiadać także namioty.

 • Starajmy się, aby bagaże były możliwie jak najmniejsze i łatwe do rozpoznania. Wszystkie będą przewożone samochodem. Przejechanie 120 km choćby z najmniejszym plecakiem na plecach jest dużym obciążeniem.

 • Podczas całej drogi pieczę nad zdrowiem pątników będzie sprawowała wykwalifikowana pomoc medyczna, a nad stanem technicznym rowerów - profesjonalny serwis rowerowy (NSB Sport – Serwis). Przed wyjazdem zalecamy odpowiednio przygotować rower: smarowanie, regulacja, wymiana potrzebnych części.

 • Biorąc pod uwagę fakt, że pielgrzymka ma charakter religijny każdy uczestnik jest zobowiązany brać udział w codziennej Mszy Świętej, w modlitwie i śpiewie oraz dbać o dobry pielgrzymkowy klimat.

 • Osoby poniżej 18 roku życia zobowiązane są do składanego formularza dołączyć druk o zezwoleniu na wyjazd rodziców bądź opiekunów. Pielgrzymowanie niepełnoletnich będzie możliwe tylko i wyłącznie pod opieką osób dorosłych.

 • Przed wyjazdem bardzo ważną rzeczą jest, aby wraz z formularzem zgłoszeniowym dostarczyć pisemną zgodę lekarza na uczestnictwo w pielgrzymce. Brak zaświadczenia lekarskiego wyklucza uczestnictwo w pielgrzymce. Wszystkie potrzebne druki umieszczone są na stronie internetowej.

 • Organizatorzy nie odpowiadają za trudności zaistniałe w trakcie trwania pielgrzymki, wynikające z przyczyn od nich nie zależnych.

 • Każdy uczestnik zostanie przed wyjazdem ubezpieczony od nieszczęśliwych wypadków (w przypadku długich wyjazdów).

 • W pierwszym dniu uczestnicy zostaną przydzieleni do grup 15 osobowych. Zabrania się zmieniania swojej grupy w trakcie trwania pielgrzymki.

 • Każdy uczestnik jest zobowiązany do przestrzegania poleceń organizatora i lidera grupy.

 • Wszystkie dokumenty można wysyłać pocztą elektroniczną na adres

  Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 lub dostarczać do Sklepu Rowerowego, gdzie można pobrać druki zgłoszeniowe

 NSB Sport-Serwis 35-074 Rzeszów ul. Fredry 8

 albo wysyłać na adres:

 Akcja Katolicka Diecezji Rzeszowskiej ul. Św. Michała Archanioła 3 35-303 Rzeszów

 Ze względu na ograniczoną ilość miejsc proszę o kontakt telefoniczny tel. 691861972 lub internetowy przed zgłaszaniem udziału w pielgrzymce

 Osoby nie mające możliwości przekazania pieniędzy organizatorom proszeni są o wpłacenie ich na konto bankowe oraz o potwierdzenie wpłaty telefonicznie:

 Akcja Katolicka Diecezji Rzeszowskiej ul. Św. Michała Archanioła 3 35-303 Rzeszów

 Rachunek bankowy numer: 64 1020 4391 0000 6402 0059 5058

 • W razie nieprzestrzegania powyższego regulaminu uczestnik zostanie odesłany do miejsca zamieszkania na własny koszt, bez możliwości zwrotu pieniędzy.

 Jan Furtek

Zmieniony ( 22.04.2011. )
 
 

Zakładki
Start
Historia
Zarząd DIAK
Statut
Z życia DIAK
Parafialne Oddziały
Modlitwa
Dokumenty
Zaproszenia
Pielgrzymki rowerowe
Galeria
Kontakt
Linki