Kopia Całunu Turyńskiego w parafii Miłosierdzia Bożego w Palikówce Drukuj Email

Nauka płynąca z Całunu

     16 stycznia 2011r. w parafii Miłosierdzia Bożego w Palikówce, gościliśmy niezwykłego świadka ponad dwutysięcznej historii chrześcijaństwa, kopię Całunu Turyńskiego i płótno z Manopello. Dzieje Płótna, na którym wyraźnie odbita jest sylwetka umęczonego Jezusa, przedstawiła Dr Anna Krogulska, Misjonarka Świecka - Prezes Stowarzyszenia Misjonarzy Świeckich, "Inkulturacja", podróżującą po świecie i głoszącą Słowo Boże. Spotkanie zorganizowane z inicjatywy Akcji Katolickiej i z zaangażowaniem Proboszcza Ks. Kazimierza Gawełdy, przy sporym udziale wiernych, było wydarzeniem poruszającym serca wielu parafian.

     Całun jest odesłaniem do Chrystusa i echem Dobrej Nowiny, która woła: „Nawracajcie się i uwierzcie w miłość!". Na Całun trzeba patrzeć oczyma wiary, Całun jest zwierciadłem naszego sumienia. Każdy chrześcijanin powinien zobaczyć ten najdoskonalszy obraz Boga na ziemi, by zastanowić się nad własnym życiem, nad swoim postępowaniem – podkreślała Misjonarka. To Miłość patrzy na nas z tego płótna, możemy uczyć się miłości z Całunu. Więc wpatrzmy się w to Ciało Jezusa, ukazujące nam Boga, który jest Miłością! Całun - lniane, ręcznie tkane płótno szerokie na 1 metr i długie na 4 metry, po męczeńskiej śmierci okrywało ciało Chrystusa. Odbite oblicze cierpiącego Jezusa, i cała postać z widocznymi ranami i okaleczeniami, skłaniała do modlitwy i kontemplacji. Szczególnie modlitwa w godzinie mi-łosierdzia przypomina nam, że my także możemy być przejrzystym i skutecznym znakiem tej miłości podsumowała Misjonarka.

     Wspólnotowe spotkania, połączone ze śpiewem, przekonywujące katechezy, zaduma i zamyślenie, refleksyjne spojrzenie na wydarzenia zarejestrowanie na Całunie, pozwoliły doświadczyć Obecności Boga, spotkania się z Nim. Uczestnictwo w nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia zakończyło modlitewne spotkanie w naszej parafii. Ufamy, iż codzienna Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiana o godz. 15.00 w naszej świątyni umocni nas do mężnego wyznawania wiary i stawania się większymi świadkami miłości. Dziękujemy Bożej Opatrzności za obecność kopii Świętego Całunu.

Małgorzata Jaworska POAK Palikówka

Zmieniony ( 30.01.2011. )
 
 

Zakładki
Start
Historia
Zarząd DIAK
Statut
Z życia DIAK
Parafialne Oddziały
Modlitwa
Dokumenty
Zaproszenia
Pielgrzymki rowerowe
Galeria
Kontakt
Linki