Niedzielę świętuję w niedzielę nie kupuję Drukuj Email

      Akcja Katolicka Diecezji Rzeszowskiej włącza się w ogólnopolską akcję „W niedzielę nie kupuję”.

     Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na świętość niedzieli, ale także na prawa ludzi pracy do godnego życia, odpoczynku, spędzania czasu z rodziną.

     Naszą akcję przeprowadzamy w całej diecezji. Do parafii dotarły plakaty przygotowane przez Krajowy Instytut Akcji Katolickiej. Do plakatów dołączyliśmy ulotki. O rozprowadzenie ulotek prosimy Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej.

     W sobotę 2 czerwca będziemy rozdawać ulotki przed Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej - bazyliką OO. Bernardynów – włączając się w dzieło Ewangelizacji Rzeszowa.

     22 czerwca wspólnie z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim i NSZZ Solidarność Region Rzeszowski organizujemy konferencję „Świętować niedzielę”.

     Celem podejmowanego wydarzenia jest przypomnienie naturalnego prawa człowieka do odpoczynku oraz Bożego przykazania o świętowaniu dnia Pańskiego. Wspólnie pragniemy zwrócić uwagę na przeznaczenie niedzieli dla Boga i rodziny. Tym samym chcemy na nowo odczytać wezwanie Jana Pawła II zawarte w liście apostolskim o świętowaniu niedzieli „Dies Domini”, w którym Papież przypomniał podstawową prawdę, iż niedziela stanowi samo centrum chrześcijańskiego życia.

     Na konferencję zapraszamy pracowników, pracodawców, przedstawicieli władz i samorządów, przedstawicieli mediów, członków i sympatyków Akcji Katolickiej

    Konferencja odbędzie się w Rzeszowie w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym, ul. Witolda 11A w godz. 9.00-13.00.

 

 

Do pobrania:

Nie kupuje w niedzielę - plakat

Nie kupuje w niedzielę - ulotka

Nie kupuje w niedziele - informacja 

Zarząd DIAK

Zmieniony ( 25.09.2013. )
 
 

Zakładki
Start
Historia
Zarząd DIAK
Statut
Z życia DIAK
Parafialne Oddziały
Modlitwa
Dokumenty
Zaproszenia
Pielgrzymki rowerowe
Galeria
Kontakt
Linki