Uroczystość Chrystusa Króla - święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM Drukuj Email

     Z okazji patronalnego święta Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej jej członkowie z diecezji rzeszowskiej zgromadzili się 23 listopada br. na Eucharystii w Kościele Katedralnym w Rzeszowie. 19 Prezesów Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej otrzymało nominację z rąk Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby.

  

      Uroczystość Chrystusa Króla skłania nas do refleksji nad posłannictwem powierzonym we wspólnocie Kościoła każdemu z nas przez Jezusa, który z całą mocą potwierdza, że „wszystko, co uczyniliśmy jednemu z braci najmniejszych“ (Mt 25, 40), dotyka przede wszystkim Jego Serca. Królestwo Chrystusa to wrażliwość na upokorzenia i słabości bliźnich, On Dobry Pasterz jest tym, który opatrzy, uleczy i podniesie z upadku podkreślił w homilii Ksiądz Biskup. Mamy uwielbiać Pana, przepraszać i dziękować za otrzymane łaski, oraz prosić by z każdym dniem bardziej odpowiedzialnie i skutecznie budować królestwo sprawiedliwości, miłości, łaski i pokoju. W wygłoszonej homilii Ksiądz Biskup odniósł się do uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata wskazując na Jezusa Chrystusa, poprzez którego Bóg wprowadza królestwo życia, prawdy i sprawiedliwości. Nasze uznanie Chrystusa za Króla to wyraźne wyznanie naszej wiary, określenie swojego stosunku do Boga opartego na zaufaniu Jemu i posłuszeństwie oraz na otwarciu się na drugiego człowieka. Chrystus Król jest Królem nieskończonego miłosierdzia, włącza w budowanie królestwa ludzi, których obmyła woda chrztu św. Ksiądz Biskup Ordynariusz życzył zebranym, aby Akcja Katolicka i KSM pomimo przeciwności rozwijały swoją działalność i nie ustawali w pracy nad kształtowaniem pozytywnych postaw swoich członków.

  

      Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej ks. Stanisław Potera dziękując wszystkim za kolejny rok pracy, zwrócił uwagę, aby na terenie każdej parafii była grupa katolików świeckich współpracujących z księżmi proboszczami i Biskupem. Na terenie naszej diecezji działa obecnie 138 oddziałów parafialnych Akcji Katolickiej podkreślił ks. Asystent.

      Nowo mianowany Prezes Zarządu DIAK Jeremi Kalkowski zaznaczył, iż w dalszym ciągu będziemy się starać, realizować wezwanie Jana Pawła II, który mówił „bądź chrześcijaninem naprawdę, nie bądź chrześcijaninem byle jakim”. Spróbujemy odnowić nasze życie rodzinne i zawodowe – zapewnił Prezes DIAK. Każdy chrześcijanin jest wezwany, aby ewangelizować, by ukazywać człowiekowi Chrystusa. Jako członkowie Akcji Katolickiej jesteśmy nieustannie zapraszani przez Chrystusa do działania z odwagą, do gromadzenia ludzi, którzy chcą wprowadzać miłość, sprawiedliwość i pokój.

      Wspólnotowe spotkanie członków Akcji Katolickiej, Asystentów Diecezjalnych, Zarządu DIAK oraz Prezes KIAK Haliny Szydełko w sali parafialnej zakończyło modlitewne skupienie. Módlmy się abyśmy trwali w posłannictwie i powiększali szeregi ludzi wiernie podążających śladami Chrystusa Króla.

Króluj nam Chryste!

Małgorzata Jaworska

Zmieniony ( 01.12.2014. )
 
 

Zakładki
Start
Historia
Zarząd DIAK
Statut
Z życia DIAK
Parafialne Oddziały
Modlitwa
Dokumenty
Zaproszenia
Pielgrzymki rowerowe
Galeria
Kontakt
Linki