Dekanalne Spotkania Akcji Katolickiej w Roku Mi這sierdzia Drukuj Email

      W dniach 15- 23 lutego br. w dekanatach naszej diecezji, odby造 si coroczne, dekanalne spotkania formacyjne Akcji Katolickiej.

     Wydarzenia i wyzwania zwi您ane z Jubileuszowym Rokiem Mi這sierdzia, 1050 rocznic chrztu Polski oraz 安iatowymi Dniami M這dzie篡 by造 tematem poruszanym podczas spotka wspólnotowych. 安i皻y okres, jakim jest Jubileuszowy Rok Mi這sierdzia, pozwala nam zatrzyma si nad bull papie瘸 Franciszka „Misericordiae vultus”. Czym jest Bo瞠 Mi這sierdzie, w jaki sposób dotykamy go, jak mamy si nim dzieli i zarazem by 鈍iadkami mi這sierdzia – wskazywa ks. Pra豉t Stanis豉w Potera diecezjalny asystent AK. Jest to szczególny Rok, dany nam, aby zmieni swoje 篡cie i odkry Boga na nowo, szczególnie poprzez Sakrament Pokuty, Sakrament szczególnej Mi這軼i Boga i Jego ζski. Czas Mi這sierdzia wi捫e si z nawróceniem, sakramentem pojednania, zmian dotychczasowego sposobu my郵enia i warto軼iowania. Istotne jest, aby鄉y 篡li mi這sierdziem i zanie郵i je do ró積ych sfer spo貫cznych. Mi這sierdzie Boga jest wyzwoleniem, wybawieniem cz這wieka, w tym Jubileuszu dajmy si Bogu zaskoczy, mówi Ojciec 安i皻y Franciszek. Pragniemy aby wszyscy cz這nkowie Akcji Katolickiej do鈍iadczyli i prze篡li zaproszenie Boga do Ich 篡cia, aby nie zabrak這 w ich 篡ciu 篡czliwo軼i, przebaczenia i otwarto軼i, które tak bardzo s nam wszystkim potrzebne.  Darem jest, co podkre郵a prelegent, równie mo磧iwo嗆 uzyskania Jubileuszowego Odpustu Zupe軟ego w wyznaczonych 鈍i徠yniach rzeszowskiej diecezji.

 
  
 
     Ka盥e spotkanie w dekanatach by這 okazj do wymiany do鈍iadcze, spostrze瞠 dotycz帷ych dzia豉lno軼i POAK, Zarz康u DIAK obecnego na spotkaniach, dawa這 inspiracj do dalszych dzia豉, ale szczególnie ubogaca這 obecno軼i cz這nków parafialnych oddziaów AK. Niech 鈍iadomo嗆 wyzwa jakie stawia przed nami rzeczywisto嗆 oraz zagro瞠, odciskaj帷ych coraz mocniejsze pi皻no na naszym spo貫cze雟twie, umocni nas, Akcj Katolick, aby z nowym zapa貫m i now energi przyst徙i豉 do dzia豉nia. Modlitwa, aktywno嗆 na rzecz Ko軼io豉, sta豉 formacja, niech pobudza nas do dawania 鈍iadectwa, 瞠 mo積a stan望 na stra篡 warto軼i i 鈍iadomej odpowiedzialno軼i i troski o Ko軼ió.
 
  
 
     W Or璠ziu na tegoroczny Wielki Post Ojciec 安i皻y Franciszek przypomnia:
„Jak瞠 pragn, aby miejsca, w których wyra瘸 si Ko軼ió, w szczególno軼i nasze parafie i nasze wspólnoty, sta造 si wyspami mi這sierdzia na morzu oboj皻no軼i!".

Króluj nam Chryste!
Ma貪orzata Jaworska 

Zmieniony ( 17.10.2016. )
 
 

Zak豉dki
Start
Historia
Zarz康 DIAK
Statut
Z 篡cia DIAK
Parafialne Oddzia造
Modlitwa
Dokumenty
Zaproszenia
Pielgrzymki rowerowe
Galeria
Kontakt
Linki