Śladami bł. Stanisława Kostki Starowiejskiego Drukuj Email
     W sobotę 16 września  z inicjatywy Akcji Katolickiej Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej odbyło się spotkanie formacyjne z udziałem członków Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej i Archidiecezji Lubelskiej w miejscowości Łabunie pod hasłem „Śladami bł. Stanisława Kostki Starowiejskiego” 
 
     Na to spotkanie z zaproszenia udało się dwóch członków zarządu Akcji Katolickiej Diecezji Rzeszowskiej. 
Spotkanie rozpoczęło się Mszą Św. imieninową ku czci sł. Stanisława Starowiejskiego w przededniu święta jego patrona św. Stanisława Kostki. Homilię wygłosił Asystent Kościelny Akcji Katolickiej Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ks. Krzysztof Świta, proboszcz w Łaszczowie. 
 
     Po Mszy świętej odbył się mini koncert „Muzyki dawnej” pod dyrekcją Leszka Firka. 
Po koncercie udaliśmy się do pobliskiego zespołu klasztornego Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi (FMM) mieszczącego się w dawnych zabudowaniach dworskich majątku rodu Szeptyckiech (żony bł. Stanisława Starowiejskiego) aby złożyć kwiaty i pomodlić się przy grobie bł. Stanisława znajdującym się w pobliskim parku okalającym dawny dwór. 
Następnie wysłuchaliśmy konferencji pani prof. Beaty Parysiewicz z KUL na temat „Rodzina ziemiańska jako fundament katolicyzmu i patriotyzmu polskiego na przykładzie rodziny Starowieyskich” . Pani profesor przybliżyła nam życiorys bł. Stanisława, przedstawiła jak wyglądało życie rodziny dworskiej, jakimi zasadami się kierowali, jak ważna była edukacja ogólna i patriotyczna a także wychowanie duchu chrześcijańskim.
 
     Przerwa na posiłek i modlitwę w Godzinie Miłosierdzia oddzieliła drugą część konferencji pani prof. Beaty Parysiewicz o „Zagrożeniach polskiej rodziny katolickiej” oraz wykład pana Józefa Statkiewicza – specjalisty pracy z rodziną na temat „Parafialne Poradnie Rodzinne”
 
Tadeusz Rzucidło
 
 
  
 
  
 
  
 
  
 
 
 
 

Zmieniony ( 12.02.2018. )
 
 

Zakładki
Start
Historia
Zarząd DIAK
Statut
Z życia DIAK
Parafialne Oddziały
Modlitwa
Dokumenty
Zaproszenia
Pielgrzymki rowerowe
Galeria
Kontakt
Linki