Spotkanie opłatkowe POAK Rzeszów-Katedra Drukuj Email

Spotkanie opłatkowe POAK Rzeszów-Katedra


Tradycyjnie w okresie poświątecznym na spotkaniu opłatkowym zebrali się członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej działającym przy katedrze rzeszowskiej. W spotkaniu 15 stycznia br. uczestniczył asystent kościelny POAK ks. infułat Stanisław Mac oraz gościnnie ks. Piotr Tranawski, pracujący obecnie w Rwandzie.

Spotkanie AK było okazją do rozmów, wymiany spostrzeżeń, doświadczeń, podzieleniem się pomysłami na działanie w kolejnym roku oraz podsumowaniem 2008 r. Jest to także moment, aby dzieląc się opłatkiem, życzyć Akcji, aby niosła współczesnemu światu Ewangelię. A także, aby członkowie AK nie bali się jasno i odważnie mówić o swojej wierze i mieli odwagę protestować przeciwko wszelkim negatywny działaniom wymierzonym w Kościół i wiernych.

Takie spotkania, będące już tradycją czasu po Bożym Narodzeniu, pokazują, że Chrystus przyszedł nie tylko do naszych rodzin, ale również miejsc pracy i wszelkich działań społecznych. Świadczą również, że wiary nie zamykamy w ścianach swojego domu, ale pokazujemy ją światu i zarazem świadczymy o Chrystusie i jego Kościele.

Opracowała Izabela Fac

Zmieniony ( 03.04.2009. )
 
 

Zakładki
Start
Historia
Zarząd DIAK
Statut
Z życia DIAK
Parafialne Oddziały
Modlitwa
Dokumenty
Zaproszenia
Pielgrzymki rowerowe
Galeria
Kontakt
Linki