Spotkanie w Dekanacie Wielopole Skrzyńskie - 26.03.2009r. Drukuj Email

Spotkanie w Dekanacie Wielopole Skrzyńskie

W dniu 26.03.2009 roku w parafii Chrystusa Króla w Niedźwiedzie odbyło się spotkanie dekanalne Akcji Katolickiej z udziałem ks. prałata Stanisława Potery asystenta diecezjalnego AK wraz z Janiną Błażej prezesem AK diecezji rzeszowskiej, oraz wiceprezesem Władysławem Kniewskim.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele następujących parafii:

  • - Wielopole Skrzyńskie
  • - Brzeziny
  • - Nawsie
  • - Glinik
  • - Łączki Kucharskie
  • - Mała
  • - Szufnarowa

Początkiem i punktem kulminacyjnym spotkania była Eucharystia połączona z drogą krzyżową. Eucharystię sprawował ks. proboszcz Tadeusz Polak opiekun AK w Niedźwiedzie w asyście ks. prałata Stanisława Potery z parafii św. Michała Archanioła w Rzeszowie.

Po Eucharystii uczestnicy przeszli do pobliskiej szkoły gdzie odbyła się dalsza część spotkania. Po oficjalnych powitaniach i przedstawieniu gości referat na temat "Ochrony Życia Ludzkiego" wygłosił ks. Józef Kłosowski asystent dekanalny AK. Po referacie przedstawiciele poszczególnych parafii omówili działalność różnych grup w parafii w tym AK.

Poruszane tematy to: wkład parafian w tworzenie wspólnoty, praktyczne rady i zachęty do tworzenia nowych oddziałów AK. Spotkanie było również okazją do wzajemnej wymiany doświadczeń co umocniło więzy wspólnotowe i pogłębiło relacje miłości i jedności. Bogactwo spotkania pozwoli nam z pewnością apostołować w środowiskach naszych parafii. Czas upłynął w miłej i serdecznej atmosferze. Nie zabrakło też poczęstunku. Modlitwa, błogosławieństwo i wspólne zdjęcie zakończyło to niezapomniane spotkanie.

Przygotowały: Zofia Skóra i Bronisława Strzałka

  

 

Zmieniony ( 15.05.2009. )
 
 

Zakładki
Start
Historia
Zarząd DIAK
Statut
Z życia DIAK
Parafialne Oddziały
Modlitwa
Dokumenty
Zaproszenia
Pielgrzymki rowerowe
Galeria
Kontakt
Linki